Dysk SSD z kopią danych

NOWY DYSK SSD w technologii 3D NAND 

Montujemy wyłącznie dyski znanych i sprawdzonych producentów. Najczęściej jest to dysk firmy Western Digital w technologii 3D NANAD ale stosujemy też dyski Toshiba, HP, Plextor, LiteON, ADATA, SanDisk, SAMSUNG, HP, BWIN.

loga

Przeniesienie (przekopiowanie) systemu Windows wraz ze wszystkimi aplikacjami i danymi ze starego dysku HDD na nowy SSD.

loga

Znaczny wzrost wydajności.

Dysk twardy jest istotnym elementem mającym olbrzymie znaczenie na wydajność komputera. Klasyczne dyski HDD spowalniają przy ich zapełnianiu co wynika z technologii. Coraz więcej aplikacji startujących z systemem, ma zwiększone zapotrzebowanie na wielkość pliku wymiany powoduje, że nawet szybkie komputery z procesorami Intel i5 i i7 pracują mniej wydajnie niż np. komputer z procesorem Core 2 Duo wyposażony w dysk SSD.

loga

Dłuższa praca na baterii.

Ponieważ dysk SSD w stanie nieaktywnym i w trybie czuwania pobiera znacznie mniej energii. W praktyce możemy niekiedy nawet podwoić czas pracy na akumulatorze.

loga

Cicha praca.

Jak wiadomo klasyczne dyski HDD są dosyć głośnie. Dyski SSD to dyski elektroniczne dlatego też nie generują hałasu.

loga

Bezpieczna mobilność.

Klasyczne dyski twarde (HDD) to tzw. dyski mechaniczne, które nie są odporne na wstrząsy. Laptop z dyskiem HDD jest przenośny ale tylko wtedy kiedy jest wyłączony. W praktyce użytkownicy przenoszą włączone laptopy i niestety powoduje to bardzo często uszkodzenia dysków HDD, które w pierwszej fazie bardzo spowalniają a w konsekwencji psują co naraża użytkowników na utratę danych. Laptop z dyskam SSD możemy bezpiecznie przenosić a dysk potrafi przetrwać nawet upadek komputera.

PODSUMOWUJĄC

- Zamontowanie dysku SSD znacznie zwiększy wydajność pracy laptopa

- Stary laptop z dyskiem SSD pracuje szybciej niż nowy tani laptop z marketu

- Na uruchomienie systemu Windows czekamy sekundy, system i aplikacje starują minimum 4 razy szybciej

- Nie musimy kupować nowego komputera bo z dyskiem SSD mamy szybki laptop w dodatku ze starszymi lepszymi Windowsami (np. Win7)

- Nie trzeba przeinstalowywać systemu i instalować od nowa programów. System i wszystkie aplikacje działają jak na starym dysku HDD

loga

PRZYKŁADY ZMODERNIZOWANYCH LAPTOPÓW

DELL LATITUDE D630

W konfiguracji podstawowej procesor Intel Core 2 Duo T7300. Na dysku twardym starego typu (HDD) i współczesnych systemach Windows (7/10) nie da się już pracować. Po zamontowaniu dysku SSD laptop pracuje jak współcześnie kupiony komputer.

loga

Sony Vaio VPCEB1S1E Model: PCG-71211M

Fabryczna konfiguracja: procesor I5 M430 2.27GHz 4GB RAM i dysk HDD 320GB. Zainstalowany system Windows 7 pracował bardzo wolno. Klient skarżył się, że jak uruchamia przeglądarkę to klika kilka razy na ikonę bo program startuje tak wolno, że nie wie czy faktycznie go uruchomił. Po przegraniu danych na SSD system startował w 16 sekund a przeglądarka natychmiast po kliknięciu. Klient komfortowo mógł pracować na zainstalowanym AutoCad 2014.

loga

CZYSZCZENIE UKŁADU CHŁODZENIA

Wizyta w serwisie to dobra okazja do konserwacji układu chłodzenia. Sprawny system chłodzenia to cicha praca i większa wydajność ale co najważniejsze długa bezawaryjna praca laptopa.

loga

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy komputer trzeba koniecznie dostarczyć osobiście? Nie, możemy wysłać kuriera po odbiór laptopa.

2. Jeżeli w laptopie jest dysk 1TB to czy mogę kupić dysk SSD np 500GB? Tak, ale na dysku HDD nie może być zapisane więcej niż 490GB danych.

3. Mam mało danych i 2 partycje na dysku HDD czy mogę mieć tylko jedną? Tak, proszę przegrać dane z dysku D na C a my zajmiemy się resztą.

4. Czy dysk SSD jest na tyle bezpieczny, że nie trzeba robić kopii danych? Niestety nie, dyski SSD są odporne na wstrząsy ale też się psują. Zatem systematyczne robienie kopii danych jest konieczne.

5. Mój dysk HDD jest uszkodzony czy przegracie z niego dane? Niestety, możemy przenieść dane tylko wtedy kiedy dysk HDD jest w 100% sprawny. Jeżeli HDD jest uszkodzony można skorzystać z naszych oferty odzyskiwania danych.

6. Mój dysk HDD się popsuł, nie zależy mi na danych czy zainstalujecie mi Windows na SSD? Tak, ale tylko wtedy kiedy klient ma licencję na instalowany system.

7. Czy mogę mieć w laptopie dysk SSD i HDD? Jest to możliwe jeżeli w laptopie jest przewidziana taka opcja. Możemy ewentualnie zamienić napęd DVD na kieszeń z dyskiem. W większości laptopów jest taka opcja co pozwala na instalację dwóch dysków.