ODZYSKIWANIE DANYCH - INFORMACJE

Laboratorium firmy ULTRAMEDIA Warszawa wyposażone jest w profesjonalną aparaturę do diagnostyki i naprawy nośników informatycznych. Mamy również szereg własnych, unikalnych rozwiązań służących do przywracania danych. Diagnostyka nośników wymaga kompetencji i doświadczenia. Na etapie wstępnym można łatwo popełnić błąd ciągnący za sobą konsekwencje w dalszej fazie działań. Oferujemy odzyskiwanie danych z dysku czy laptopa na wysokim poziomie i proponujemy ceny oparte o rzeczywistą wartości wykonanych prac.

BEZPŁATNA DIAGNOZA w 10 min

Wykonujemy całkowicie bezpłatną diagnozę dostarczonego nośnika.
Diagnoza jest wykonywana od ręki trwa około 10 minut.
Pozytywny wynik diagnozy nie obliguje Klienta do skorzystania z usługi odzyskania danych w naszej firmie.

ODZYSKIWANIE DANYCH - DIAGNOZA
Najważniejszym etapem w procesie przywracania danych jest diagnoza. Ma ona na celu rozpoznanie rozmiaru i rodzaju uszkodzenia danych. Niewłaściwe zdiagnozowanie uszkodzenia może być katastrofalne w skutkach dla dalszego procesu, a odzyskiwanie danych z laptopa czy innego nośnika może zakończyć się niepowodzeniem. Prawidłowo wykonana diagnoza powinna wykazać czy dane istotne dla Klienta będą możliwe do odzyskania. W większości przypadków po diagnozie można określić, ile czasu będzie trwało odzyskanie danych.

Dane odzyskujemy z dysków twardych (1,8" / 2,5" / 3,5") IDE, SCSI, SATA oraz wszystkich rodzajów dysków zewnętrznych.

Proponujemy odzyskiwanie danych z systemów:
Windows FAT16, FAT32, NTFS, NTFS5
Macintosh HFS, HFS+
Novell 3.x do Novell 6.x
Novell NSS 5.x do Novell NSS 6.x
Linux Ext2 , Linux Ext3
Linux ReiserFS
Linux IBM JFS

Posiadamy umiejętności oraz specjalistyczny sprzęt umożliwiający odtworzenie danych z pamięci FLASH:
Compact Flash (CF), Secure Digital (SD), SDHC, microSD, micro SDHC, Trans Flash, Multi Media Card (MMC), Smart Media, Memory Stick, xD, PenDrive (USB) itp.

UWAGA!
W internecie można znaleźć różne programy umożliwiające odzyskiwanie danych. Niewłaściwe zastosowanie jednego lub co gorsza kilku z nich może dodatkowo uszkodzić utracone dane a w niektórych przypadkach spowodować nieodwracalne uszkodzenie samego nośnika danych. Obydwa przypadki sprawiają, że późniejsze odzyskanie danych będzie trudniejsze i co za tym idzie kosztowniejsze. Najlepszą opcją jest zgłoszenie się do naszego laboratorium w Warszawie gdzie proces przywracania danych jest bezpieczny.

PROCES PRZYWRACANIA DANYCH

Uszkodzenia logiczne

Jeżeli nośnik danych jest w 100% sprawny należy wykonać tzw. obraz danych na osobnym dysku. Następnie należy dobrać właściwe narzędzie, zależne od rodzaju danych jakie będą odzyskiwane. Dobór właściwego narzędzia jest rzeczą ważną ponieważ przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego do odzyskania danych. Różne narzędzie mają również większą lub mniejszą efektywność w odzyskiwaniu określonego rodzaju danych.

Uszkodzenia fizyczne
Gdy nośnik jest uszkodzony fizycznie (mechanicznie) najpierw jest on doprowadzany do stanu sprawności w takim stopniu aby był z niego możliwy odczyt. Przywracanie sprawności nośnika jest wykonywana w laboratorium w Warszawie spełniającym kryteria przewidziane do tego typu czynności.

Firmy zajmujące się profesjonalnie odzyskiwaniem danych posiada zazwyczaj autorskie opracowania i narzędzia do czynności data recovery. Dlatego szczegóły związane z całym procesem odzyskiwania danych są objęte tajemnicą firmy.

PAMIĘTAJ!
Jedynie profesjonalne laboratorium, wyposażone w sprzęt diagnostyczny i naprawczy oraz doświadczeni specjaliści mogą zapewnić Ci maksymalne szanse na pełne odzyskiwanie danych. Im mniej operacji jest wykonanych na nośniku po utracie danych tym większe szanse na powodzenie ich odzyskania.

PRZEKAZANIE DANYCH
Po zakończeniu operacji mających na celu odzyskanie danych z dysku pliki są nagrywane na wskazany przez Klienta nośnik. Przed dokonaniem zapłaty za wykonaną usługę Klient sprawdza pod kątem zgodności odzyskane dane. Po akceptacji odzyskanych danych dane są przekazywane Klientowi. Kopię odzyskanych danych wraz z nośnikiem źródłowym przechowujemy przez okres do 14 dni. Jeżeli w tym czasie Klient z jakiegoś powodu ponownie utraci odzyskane dane można je powtórnie nagrać na dostarczony przez Klienta nośnik. Po zabezpieczeniu przez Klienta odzyskanych danych jest możliwość odbioru nośnika źródłowego. Na życzenie Klienta jest również możliwość złomowania nośnika źródłowego po wcześniejszym usunięciu z niego danych w sposób bezpowrotny.

ODZYSKIWANIE DANYCH - SKUTECZNOŚĆ

Statystyki skuteczności odzyskiwania danych w rozróżnieniu na typy uszkodzeń:

  • przy uszkodzeniach fizycznych - 69%
  • przy uszkodzeniach elektrycznych - 96%
  • przy uszkodzeniach logicznych - 83%

Tak wysoka skuteczność jest możliwa między innymi dzięki dostępowi do szerokiej bazy nośników stanowiącej stale powiększające się źródło części zamiennych.
Dane Kontaktowe

ul. Chłodna 15
00-891 Warszawa

22 608-80-67
507-655-524Poniedziałek - Piątek: 11:00 - 18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne